Продавець "Газ Вода Тепло" розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
250 відгуків
+380974543903
+380957787650
Газ Вода Тепло — техника Ariston, Vaillant, Viessmann, Protherm,

GORENJE. Що таке водонагрівач середнього класу.

Кожне літо з завидною постійністю перед багатьма городянами постає одна й та ж проблема — відключення гарячої води. Гаряче водопостачання прямо або побічно пов'язано з величезною і неповороткою махиною централізованих мереж, дряхлеющих з кожним...

03.01.12

КОРИСНІ СТАТТІ. Водонагрівачі
Кожне літо з завидною постійністю перед багатьма городянами постає одна й та ж проблема — відключення гарячої води. Гаряче водопостачання прямо або побічно пов'язано з величезною і неповороткою махиною централізованих мереж, дряхлеющих з кожним роком. Так що в найближчі 10-20 років кардинально цю проблему не вирішити. Між тим, для окремо взятої сім'ї вирішити цю проблему можна, купивши накопичувальний бойлер.

Вибір електроводонагрівачів (ЕВН) воістину величезний і здатний повалити в сум'яття непідготовленої людини. Адже на нашому ринку представлені вироби більш ніж двох десятків фірм — виробників з Росії, Європи, Азії, Ближнього Сходу і навіть Америки. Мета нашої публікації — допомогти читачеві зорієнтуватися в цьому морі інформації.

Дана публікація присвячена водонагрівачам середнього класу. А що означає це середній клас? Ми розуміємо під цим безумовно якісний, енергоефективний прилад з мінімально необхідним набором функцій. Саме остання обставина відокремлює їх від водонагрівачів класу люкс. Середня вартість водонагрівачів об'ємом 80 літрів становить 8...15 тис руб.

Основних критеріїв вибору накопичувального ЕВН небагато: марка, обсяг, габарити, горизонтальне/вертикальне розташування, електрична потужність. Не на останньому місці стоїть гарантійний строк і ціна.

Почнемо з обсягу і габаритів. Здавалося б, все просто: більше внутрішній обсяг — більше зовнішні розміри. Але найчастіше водонагрівач працює за своїм прямим призначенням лише місяць в році, а весь інший час просто займає простір, як правило, і без того невеликої ванної або кухні. Деякі споживачі прагнуть придбати ЕВН досить великої ємності. Але чи потрібен такий великий обсяг? Радимо звернути увагу на водонагрівачі об'ємом 50-80 л. Запасу гарячої води в них цілком вистачить, щоб прийняти душ, помити посуд. Пережити один місяць без прийому ванни не так вже складно.

Що стосується електричної потужності, то тут потрібно виходити з ситуації. Водонагрівачі такого класу зазвичай комплектуються нагрівальними елементами (Тенами) потужністю 800-2500 Вт. Не варто зловживати підвищеною потужністю, якщо електропроводка в квартирі ветха. Не порівнюйте ЕВН з праскою, мікрохвильовкою або пральною машиною-автоматом: вони споживають велику потужність періодично, а ЕВН може нагріватися годинами. З іншого боку, якщо електрична мережа дозволяє підключити 1,5-2,0 кВт додаткового навантаження, має сенс придбати ЕВН з потужним Теном. У цьому разі обсяг ЕВН може бути менше.

Існує думка, що чим меншої потужності прилад, тим він економічніший. Це не так. ККД будь-якого накопичувального ЕВН залежить, в першу чергу, від якості його теплоізоляції, причому товщина теплоізоляції не є прямим показником здатності цього матеріалу утримувати тепло. Образно кажучи, якась частина електроенергії йде на нагрів приміщення. За деякими оцінками, добові втрати електроенергії у водонагрівачів об'ємом 50-150 л складають приблизно 1,2-1,9 кВт*год/добу. Ці втрати залежать також і від температури в приміщенні. Призначення кнопки економічного режиму (наприклад, у Electrolux) полягає не в тому, щоб заощадити частину електроенергії. Вона дозволяє знизити силове навантаження на електромережу в момент пікового споживання.

І кілька слів про економічному режимі. На регуляторі температури практично будь-якого ЕВН можна побачити значок «Е». Таке положення терморегулятора означає нагрівання до температури 60°С. Ця температура вважається найбільш оптимальною, як з точки зору втрат електроенергії, так і з позиції збільшення ресурсу ЕВН. Зауважимо, що якщо ЕВН планується експлуатувати на «жорсткій воді, то температура нагріву не повинна перевищувати 60°С. Інакше різко активізуються процеси солевыделения на нагрівальному елементі і внутрішніх стінках бака, що може призвести до виходу водонагрівача з ладу.

Типові умови роботи накопичувального водонагрівача: стрибки тиску, різкі перепади температури від +5°С до +92°С, агресивні речовини, розчинені у воді. На експлуатаційну надійність будь-якого бойлера такого типу (в першу чергу, на ресурс роботи) найбільш суттєво впливає:

• Здатність елементів водонагрівача (в основному, внутрішнього бака) протистояти корозійних процесів;

• Надійність і безвідмовна робота електричної частини (Тени, датчики, термостати).

Основним захистом бака від корозії служить спеціальне емалеве покриття на основі силікатного скла. На сьогоднішній день розроблені наступні типи покриттів: емаль, титанова емаль, склокераміка. Всі вони мають схожий хімічний склад. Але є і принципові відмінності, які впливають як на вартість, так і на експлуатаційні якості.

Відомо, що для створення надійного покриття необхідні дві умови: чистота поверхні і однорідна структура наноситься емалі, тобто без сторонніх включень, повітряних бульбашок і т. п., так як, якщо в емалі утворюється наскрізна тріщина, то її захисні властивості будуть дорівнюють нулю.

В процесі експлуатації водонагрівача стінки його внутрішнього бака, а, відповідно, і нанесена на них емаль, відчувають постійні деформації (розтягування/стиснення). З точки зору корозії, найбільш небезпечні ділянки бака — зони зварних швів, місця різких вигинів поверхні (там метал вже має попереднє напруження внаслідок деформації) і верхня частина бака, де температура найбільш висока. Тому всі зусилля розробників направлені на те, щоб:

• Наблизити пластичність емалі, що є по суті справи склом, до властивостей металу;

• Забезпечити надійне з'єднання між емаллю і поверхнею, на яку вона наноситься.

Покриття з склокераміки найбільш дешеве, але при цьому відрізняється низькою пластичністю. Це обумовлено хімічним складом, а також нерівномірного дисперсністю (емаль складається з часток різного розміру). При температурній деформації склокераміка схильна до утворення тріщин з усіма витікаючими з цього наслідками. Такою технологією в основному користуються виробники з Азії та Близького Сходу. Тобто, найбільш дешеві бренди. В основному це моделі бюджетного класу та їх розглядати не будемо.

Безумовно, крім емалевого покриття, свою лепту в боротьбу з корозією вносить змінний магнієвий анод. Такий метод захисту є пасивним.

Який же ЕВН вибрати: вертикальний або горизонтальний? Вертикальна модель працює більш «правильно», змішання надходить холодної води і вже нагрітої відбувається в меншій мірі. Приймати душ з таким водонагрівачем більш комфортно. Якщо ця обставина не є принциповим, то можна вибирати компонування котла, виходячи із зручності розташування. Обов'язково слід пам'ятати, що водонагрівач монтують тільки на капітальній стіні або на спеціально призначеної для цього конструкції. Нагадаємо, вага 80-літрового ЕВН з водою перевищує 100 кг. І чим більше об'єм бойлера, тим прогресивніша збільшується загальна маса.

Отже, з основними параметрами ми визначилися. Чим же ще розрізняються ці водонагрівачі і який же марці віддати перевагу? Для зручності сприйняття і, щоб не захаращувати публікацію зайвою інформацією, ми виділили основну групу накопичувальних ЕВН об'ємом 80 л, що працюють від побутової мережі 220 В. Одними з яскравих представників середнього класу є водонагрівачі Gorenje. Ця компанія зі Словенії представляє кілька модельних лінійок. Це водонагрівачі об'ємом від 5 до 500 літрів різної форми, вертикальної або універсальної компоновки, з механічним або електронним управлінням. Внутрішній бак у всіх цих водонагрівачів виконаний з якісної холоднокатаної сталі. Емалювання бака проводиться «вологим способом з відпрацьованої роками технології. Додатковий захист від корозії забезпечується масивним магнієвим анодом, встановленим у верхній частині бака. Все це, укупі з потужною теплоізоляцією і якісними європейськими комплектуючими, забезпечує найвищу надійність приладів і тривалий ресурс експлуатації. Високу репутацію компанії Gorenje підтверджує, наприклад, той факт, що компанія Siemens продає під своєю маркою лінійку водонагрівачів GBFU виробництва Gorenje.

В один ряд з Gorenje можна поставити також водонагрівачі марки Electrolux. Модельний ряд не такий великий, але є лінійка «вузьких» водонагрівачів. Відразу потрібно згадати, що останні не відрізняються настільки ж високою енергоефективністю, як їх «старші» брати — стандартні водонагрівачі. Інші лінійки практично повністю перегукуються з лінійками Gorenje. Наприклад, лінійка EWH з лінійкою Gorenje GBFU. EWH Digital з OGB Electronic Slim. При всіх схожих функції і характеристики водонагрівачі Electrolux дорожче, ніж Gorenje приблизно на 25%. По всій видимості це націнка за «розкручений» бренд. Хоча по ряду технічних показників Electrolux відстає від Gorenje. На ринку можна зустріти водонагрівачі під маркою Stiebel Eltron серії PSH-TM. Вони виробляються на підприємстві Tatramat в Словаччині і продаються компанією Stiebel Eltron під іншим брендом. Це досить якісні і добротні європейські водонагрівачі, але за своїм функціональним особливостям та дизайну вони простіше ніж аналогічні моделі Gorenje і значно перевищують їх за ціною. За цим особливого поширення вони не отримали.

У даному огляді ми принципово не торкаємося водонагрівачів з баками з нержавіючої сталі. При тому, що за ціною вони часто потрапляють в діапазон 8...15 тис. рублів, вони відносяться до водонагрівачам бюджетного класу. Вони не відрізняються високою якістю і надійністю. Покупець в основному платить за ефектний зовнішній вигляд і магічне слово «нержавейка». Такі прилади в основному виробляються в Індії, Китаї, Малайзії. Комплектуючі робляться там же і не відрізняються особливою якістю. Водонагрівач середнього класу з нержавіючої сталі об'ємом 80 літрів має вартість близько 19 тис руб і вище. Такі прилади виробляються в основному в скандинавських країнах (Фінляндія, Норвегія).

Водонагрівач, як і будь-який інший прилад, — не вічний. Тому не варто нехтувати гарантією.

Внимание! Это должна быть гарантия фирмы-производителя и осуществляться через авторизованные сервисные центры. В магазинах часто приходится слышать фразу: «Приносите неисправный прибор к нам, мы его поменяем или отремонтируем». Можно принести прибор в ремонт, а магазина давно уж нет… Накопительные электроводонагреватели — достаточно сложные и энергоемкие приборы. Их надежная и безопасная работа может гарантироваться только при условии грамотной установки и эксплуатации. А при возникновении любых проблем или вопросов с установкой лучше сразу обращаться к специалистам сервисных центров.

Стаття взята з сайту виробника водонагрівачів Gorenje — www.gorenje-bolers.ru

Інші статті